25.2 C
Sibiu
miercuri, 27 august, 2025
spot_img
spot_img

FOTO: Accident cu parapanta la Cisnădie. Se desfășura un concurs

Știri din Județ

Publicitate

Un accident cu parapanta s-a produs astăzi, în jurul orei 11:50, pe Aerodromul Măgura din Cisnădie. Din primele informații, acolo se desfășura un concurs.

Conform SAJ SIBIU, o sportivă în vârstă de 47 de ani, din Serbia, a căzut la sol de la aproximativ 10 metri. La sosirea echipajului femeia acuza dureri abdominale și de bazin, dar având o stare generala bună. După ce a fost imobilizată ,sub monitorizare continuă, victima a fost transportată la UPU Sibiu.

Din primele informații, femeia ar fi pierdut controlul parapantei, care s-ar fi închis și astfel a căzut de la o înălțime de aproximativ 10 metri.

Concursul cu parapanta a fost organizat de All4fly. Pe fluxul live al acestora se poate observa cum spectatorii și staff-ul evenimentului fug spre locul în care femeia s-a prăbușit. Din fericire, la eveniment era prezentă și un echipaj Salvamont, ce a intervenit de urgență.

Sursă video: All4fly

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Tânăr reținut pentru furt calificat în Sibiu

Olarii aduc tradiția în Piața Mare din Sibiu

Benjamin Hanzu revine la ACS Mediaș