14.1 C
Sibiu
sâmbătă, 13 septembrie, 2025
spot_img
spot_img

Sibiancă rănită de o mașină. Traversa pe trecerea pentru pietoni

Știri din Județ

Publicitate

Un alt eveniment rutier în care a fost implicat un pieton s-a produs în această după-amiază pe strada Lector din municipiul Sibiu.


Din primele cercetări a rezultat că, în timp ce conducea un autoturism pe strada Lector, un sibian în vârstă de 21 de ani a lovit o sibiancă în vârstă de 68 de ani. Aceasta traversa pe trecerea pentru pietoni amplasată în apropiere de intersecția cu strada Fabricii.

În urma impactului, femeia a suferit un traumatism de șold și unul de umăr.

„SAJ SIBIU a intervenit cu un echipaj de tip B în Sibiu la intersecția străzilor Lector și Fabricii ,la un accident rutier.
O femeie de 68 de ani a fost accidentata de către un autoturism în timp ce traversa strada. Echipajul SAJ sosit la fața locului,la acordat asistență medicală femeii care a suferit un traumatism sold și unul de umăr.
Victima a fost transportata la UPU Sibiu pentru investigații suplimentare.”
a declarat purtătorul de cuvânt al SAJ SIBIU, Vasile Scridon

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

ACS Mediaș, înfrângere la limită pe teren propriu

Pericol la un bloc de pe bulevardul Vasile Milea

Accident pe DN1, la Veștem: două victime

Super-hitul „Dragoni” revine la Sibiu!