Sibiu
joi, 04 iulie, 2024

FC Hermannstadt a pierdut finala campionatului național U 17

Știri din Județ

Echipa de juniori U 17 de la FC Hermannstadt a disputat miercuri dimineață finala campionatului național în fața celor de la FC Bacău. Moldovenii s-au impus cu scorul de 4-0.

Partida FC Bacău – FC Hermannstadt a avut loc pe stadionul Federației Române de Fotbal de la Buftea. Meciul a fost dominat în totalitate de băcăuanii, care au marcat două goluri încă din prima repriză prin Gherasim 24 și Sava 41. Diferența s-a majorat la 4-0 încă din primul sfert al reprizei secunde, după reușite lui Luncașu 53 și Burlacu 59 -din penalty. Festivitatea de premiere a fost efectuată de director tehnic al FRF, Mihai Stoichiță.

Publicitate

Lotul echipei sibiene în acest campionat a fost format din: Capete Gabriel, Chirilă Sebastian, Mogoe David, Fratici Dragoș, Marinca Adrian, Bejan David, Tichindelean Andrei, Toader Patrick, Ceban Adrian, Fălămaș Doru, Bobanga Adrian, Mihu Cezar, Raica Mario, Ritivoi Sebastian, Hasegan David, Dancu Daniel, Stroia Adrian, Beza Yarin, Vonica Paul, Stoia Adi, Morar Alexandru, Nicoară Radu. Antrenor: Marian Mărgărit.