Sibiu
sâmbătă, 28 septembrie, 2024

Suporterii din Rășinari merg la Gheorgheni

Știri din Județ

Clubul ACS Păltiniș Rășinari organizează excursie pentru suporteri la meciul retur din barajul pentru promovare în liga a treia. Fanii pot merge gratuit în Harghita.

„Pentru suporterii echipei noastre care doresc sa facă deplasarea la meciul de la Gheorgheni, vă rugăm să sunați la nr.0742372487”, este anunțul clubului sibian. Partida dintre CS Gheorgheni și Păltiniș Rășinari se dispută duminică de la ora 17.30 pe stadionul Municipal din orașul harghitean.

În tur, cele două echipe au remizat, scor 1-1, după ce la pauză scorul a fost 0-0. În cazul în care meciul de la Gheorgheni se va termina la egalitate se vor juca două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă egalitatea va persista se vor executa lovituri de departajare.