22.9 C
sâmbătă, 28 septembrie, 2024

Păltiniș Rășinari a ratat promovarea în minutul 90

Meci cu probleme, duminică la Gheorgheni, între campioanele județelor Sibiu și Harghita. Gazdele s-au impus după un gol marcat în minutele de final.

CS Gheorgheni și Păltiniș Rășinari au luptat pentru promovare în liga a treia, intr-o partidă disputată duminică în Harghita. După 1-1, în tur, cele două echipe au încercat să marcheze golul promovării, dar primul act s-a încheiat 0-0.

Cea mai controversată fază a meciului a avut loc în minutul 66. Arbitrul partidei a dictat penalty pentru gazde, iar sibienii au acuzat dur decizia, fiind nevoie de intervenția forțelor de ordine pentru calmarea spiritelor. Pentru dreptate, șutul de la 11 metri a gazdelor s-a dus mult peste poartă. Totuși, harghiteni au marcat golul victoriei în minutul 91 și au promovat în liga a treia.

Medicul Liliana Coldea a fost arestată pentru 30 de zile!