17.4 C
duminică, 08 septembrie, 2024

CSC Șelimbăr a remizat în primul amical din Turcia

Echipa de liga a doua CSC Șelimbăr a susținut primul meci de pregătire în cantonamentul din Turcia. În baza sportivă a celor de la Fenerbahce, din Tolu, sibienii au remizat cu Kocaelispor.

Primul meci de pregătire din Turcia pentru CSC Șelimbăr a avut loc vineri după amiază și s-a incheiat cu scorul de 1-1. Gazdele au condus cu 1-0 după un gol marcat în minutul 42. Turcii au ratat un penalty în minutul 28 și au avut o bară în minutul 41. Sibienii au egalat în minutul 70, scorul final fiind 1-1. Pentru echipa sibiană a marcat Vitalii Nerukh, în minutul 70.

Antrenorul Constantin Schumacher a folosit pe parcursul jocului toți jucătorii din lot, disponibili pentru acest joc. CSC Șelimbăr va continua pregătirea la Tolu, urmând să mai dispute cel puțin încă o partidă de pregătire. Sibienii se pregătesc pentru noul sezon al Ligii secunde. Acesta va debuta pe 3 august.