12.8 C
joi, 19 septembrie, 2024

Oțelul Galați-FC Hermannstadt se joacă de la ora 19.00. Meciul e live pe Sibiu Independent.Scor final 1-0.

Etapa a patra a Superligii României debutează cu partida Oțelul Galați-FC Hermannstadt. Meciul se joacă pe stadionul Oțelul. Scorul este 1-0

Cele două echipe vor începe cu următoarea componență:

Oțelul: I. Popescu – Maftei, Cisse, Stefanovic, Zhelev – Cisotti, Zivulic, Santos Lameira – Maciel, Al. Pop, Djuric
Rezerve: Adascăliței, Andronache, Juric, Kovalyov (P), Neagu, Roșu, Rus, Silva, Tănasă, Teles, Yabre

Antrenor: Dorinel Munteanu

Hermannstadt: Căbuz – Căpușă, Găman, Bejan, A. Oroian – R. Deaconu, A. Ivanov, Murgia – Balaure, A. Chițu, I. Stoica
Rezerve: A. Pop (P), Muțiu (P) – I. Stoica, Mihart, Gîndila, Jipa, Ciubotaru, Al. Luca, Neguț, Biceanu, Goncalves.

Antrenor: Marius Măldărășanu

Pop ratează prima ocazie a meciului. În minutul 7 lovitura sa de cap a ocolit poarta lui Căbuz. Ronaldo Deaconu a avut șansa deschiderii scorului, în minutul 19, după o lovitură de colț, dar defensiva gazdelor a scăpat fără gol.

În minutul 30, Stefanovic a avut de două ori șansa de a marca, după o greșeală în defensiva sibienilor. Chițu a trimis în minutul 41 în portarul Popescu, irosind cea mai bună ocazie de gol din prima repriză pentru FC Hermannstadt. Căbuz a parat în ultimul minut al reprizei lovitura cap al lui Pop, după centrarea lui Maciel.

Murgia a marcat în minutul 3 al prelungirilor, dar reușita sa a fost anulată pentru ofsaid. Scorul la pauză: 0-0.

Bara lui Cissoti din minutul 76 a dezmorțit o repriză secundă lipsită de faze importante de gol.

Minutul 86 a adus deschiderea scorului. După o fază lucrată de Tănase și Cissoti, Juridic a marcat cu un șut din interiorul careului. Scor 1-0.