12.3 C
vineri, 20 septembrie, 2024

CSC Șelimbăr a fost eliminată din Cupa României

Formația de liga a doua CSC Șelimbăr a părăsit Cupa României încă din turul trei. Formația sibiană a pierdut partida disputată miercuri la Alba Iulia, în fața echipei CSM Alba Iulia. Gazdele s-au impus cu scorul de 2-1.

Partida dintre CSM Alba Iulia și CSC Șelimbăr, din turul trei al Cupei României s-a disputat miercuri după-amiază pe stadionul din Alba Iulia. Antrenorul Constantin Schumacher a început jocul cu următoarea formulă de echipă: Măluțan Rareș – Buzan Lucian, Gherman Raul, Natea Ciprian, Sorin Șerban, Boboc Robert – Baba Ayne, Olariu Daniel, George Monea, Rotar Bogdan – Bucuroiu Cosmin. Prima repriză a fost echilibrată, cele două formații ratând câteva ocazii bune de marca.

După pauză gazdele au reușit să trimită de două ori în poarta sibienilor. Pentru CSC Șelimbăr a marcat Marko Babic. După victoria cu 2-1, CSM Alba Iulia se califică în turul trei al Cupei României, în timp ce CSC Șelimbăr părășește prematur competiția KO. Pentru sibieni urmează parcursul din sezonul ligii secunde.