14.1 C
miercuri, 18 septembrie, 2024

Champions Sibiu are o victorie și o înfrângere în turneul din Bulgaria

După două zile din turneul din Bulgaria, echipa de volei Champions Sibiu are o victorie și o înfrângere. Turneul continuă.

Luni, echipa U17 a jucat primul meci la Turneul Internațional „Black Sea 2024” împotriva echipei SM „Startas” LT.

Deși rezultatul final a fost 2-0 în favoarea adversarilor, sibiencele au arătat multă determinare, în special în setul al doilea.

În primul set, începutul a fost mai greu, cu greșeli la serviciu și preluare. Totuși, în setul al doilea, echipa a revenit puternic și a ținut piept adversarilor, pierzând la limită cu scorul de 23-25.

Marți, echipa sibiană s-a confruntat cu echipa Adjara Georgia GEO, în al doilea meci al turneului. Champions Sibiu s-a impus cu socrul de 2-0, pe seturi 25-11 și 25-22.