14.1 C
vineri, 13 septembrie, 2024

Champions Sibiu a câștigat ultimul meci din Bulgaria

Două victorii și o înfrângere este bilanțul echipei de volei feminin de la Champions Sibiu. Formația U 17 a câștigat ultimul joc disputat în țara vecină.

Victorie în ultimul meci al turneului din Bulgaria pentru Champions Sibiu. Într-un meci plin de suspans, echipa sibiană a încheiat turneul din Bulgaria cu o victorie dramatică.

După un început mai dificil, în care au pierdut primul set cu 19-25, fetele din Sibiu au revenit spectaculos, dominând setul al doilea cu 25-11.

Setul decisiv a fost unul extrem de strâns, dar determinarea și spiritul de echipă au adus victoria în fața echipei Palanga SC JŪRA LT cu 17-15.

”Felicitări fetelor pentru lupta până la capăt și pentru spiritul de campioane! Mulțumim tinerilor suporteri români care ne-au fost alături în această aventură internațională!”, au transmis reprezentanții clubului sibian.