vineri, 20 septembrie, 2024

Măgura Cisnădie a făcut doar o repriză bună în Giulești

Știri din Județ

Măgura Cisnădie a debut cu stângul în noua ediție a Ligii Florilor la handbal feminin. Sibiencele au cedat în Sala Giulești în fața Rapidului.

Cele două echipe s-au întâlnit și în ultima etapă a ediției precedente. Atunci, meciul s-a încheiat la egalitate, rezultat care a asigurat echipei sibiene menținerea în prima ligă. Cazul a ajuns și pe masa Comisiei de Disciplină a Federației Române de Handbal, dar cazul a fost închis din lipsă de probe.

Duminică, cele două e chipe au oferit un meci echilibrat doar în prima repriză, încheiată cu scorul de 16-14 pentru Rapid. Câteva greșeli individuale comise de sibience în repriza a doua le-au asigurat gazdelor un succes fără emoții, scor 30-22. O victorie clară în cele din urmă pentru Rapid, în timp ce pentru Măgura Cisnădie se anunță un sezon dificil.