20.2 C
vineri, 20 septembrie, 2024

BC CSU Sibiu, locul patru la Memorialul Tordai

Joi seara au avut loc cele două finale la turneul organizat de la BC CSU Sibiu. BC Rilski Sportist a câștigat Memorialul Elemer Tordai în 2024, CS Vâlcea a încheiat pe poziția secundă, iar echipa sibiană pe locul 4.

BC Rilski Sportist a câștigat Memorialul Elemer Tordai. Campioana Bulgariei a trecut în finala mare de CS Vâlcea, scor 82-74.

Finala mică a închis turneul de la Sala Transilvania. BC CSU Sibiu a pierdut, scor 71-100, în fața celor de CSM Tg. Mureș. În jocul CSM Târgu Mureș, Mirel Dragoste a fost cel mai bun jucător al sibienilor cu 21 de puncte, plus 6 recuperări și 3 pase decisive. Alex Gross și-a trecut în cont 11 puncte și 7 recuperări, iar Mateo Colak 10 puncte și 9 recuperări.

Ceilalți marcatori: Schizas – 8 puncte, Pipkins – 6, Zetos – 5, Popa – 3, Banciu – 3, Otgon – 2 și Drăgan – 2.