17.9 C
joi, 19 septembrie, 2024

Măgura Cisnădie a câștigat la limită meciul cu SCM Craiova

Partida Măgura Cisnădie – SCM Craiova, din etapa a doua a Ligii Florilor s-a jucat sâmbătă, de la ora 17.00, în Sala Sporturilor Măgura. În prima etapă, echipa sibiană a cedat, scor 22-30, în deplasare, în Sala Giulești, în fața uneia dintre reprezentantele României în Liga Campionilor, Rapid București.

Partida din runda secundă s-a încheiat cu victoria sibiencelor, scor 27-26, după un meci echilibrat ce a menținut suspansul până la final. Oltencele au condus cu 13-12 la pauză, dar Măgura Cisnădie a făcut o repriză secundă foarte bună și a intors rezultatul. Cu un lot schimbat în mare parte față de sezonul precedent și cu Victorina Bora pe banca tehnică, echipa sibiană a arătat ca o echipă ce poate avea evoluții mai bune față de sezonul precedent.

După primele două etape, Măgura Cisnădie are 3 puncte și ocupă locul 9. Etapa viitoare, Măgura va juca în deplasare cu CSM București.