21.2 C
vineri, 20 septembrie, 2024

Echipa de fete de la FC Hermannstadt a pierdut cu Farul

Miercuri dimineață, pe stadionul Măgura din Cisnădie a avut loc partida din cadrul etapei a treia din Superliga feminină de fotbal între FC Hermannstadt și Farul Constanța. Scorul final a fost 6-1 pentru Farul.

Prima repriză a meciului a fost dominată de campioana României, Farul Constanța, care a punctat de cinci ori. Golurile au fost înscrise de Istrate 7, Bălăceanu 13,30, Stancu 33 și Boyceva 37.

După 0-5 la pauză, fetele de la FC Hermannstadt au reușit o repriză secundă mult mai bună. Sibiencele au punctat odată, iar Croitoru, în minutul 62, pentru Farul, a stabilit scorul final, 6-1 pentru Farul.

Etapa viitoare, duminică 15 septembrie, FC Hermannstadt va juca din nou pe teren propriu. Adversară va fi CSM Alba Iulia, ultima clasată. Partida va avea loc pe stadionul Măgura Cisnădie cu începere de la ora 11.00.