8.1 C
miercuri, 02 octombrie, 2024

O repriză bună, alta foarte slabă!

Măgura Cisnădie a pierdut clar meciul disputat miercuri seara în Liga Florilor Mol. Sibiencele au cedat cu 32-21 la Rm. Vâlcea.

Partida a început perfect pentru Măgura care a condus cu 4-1, apoi cu 6-4, 7-5 și 9-7. Părea a fi un meci din care echipa sibiană poate obține puncte. A fost 11-9 pentru Cisnădie, înainte de revenirea gazdelor. Vâlcencele au marcat de patru ori consecutiv și au condus la pauză cu 13-11.

Repriza a doua nu a avut istoric. S-a făcut repede 16-11, apoi 20-14. Diferența s-a redus la 21-17, dar a urmat perioada în care gazdele au făcut legea pe teren, s-au desprins la 10 goluri, 30-20, apoi, la final la 11 goluri, 32-21.

Pentru formația sibiană urmează partida cu Dunărea Brăila. Meciul va avea loc sâmbătă viitoare, de la ora 17.30, în direct pe Pro Arena.