17.9 C
Sibiu
duminică, 07 septembrie, 2025
spot_img
spot_img

Comuna Cristian este pregătită pentru noul an școlar!

Știri din Județ

Publicitate
Primarul comunei Cristian, Claudiu Gheorghe Pâșu, a transmis un mesaj înainte de începerea noului an școlar, anunțând că unitățile de învățământ din localitate sunt pregătite să își primească elevii în cele mai bune condiții.

Conform acestuia, clasele au fost igienizate și pregătite, a fost achiziționat mobilier școlar nou printr-un program finanțat prin PNRR, iar în curând sălile de clasă vor fi dotate cu table smart. Totodată, sala de sport a fost echipată cu materiale sportive noi, pentru a face orele de educație fizică mai atractive și eficiente.

Primarul a subliniat că „cea mai frumoasă parte” a pregătirilor a venit din partea comunității. Voluntari din comuna Cristian au răspuns invitației de a contribui la lucrările de igienizare și renovare: au zugrăvit clasele, au lăcuit lambriurile și dușumelele și au reparat suprafețele deteriorate de pe fațada școlii.

„Toate aceste lucrări au fost realizate de VOLUNTARI , iar Primăria a achiziționat doar materialele necesare – ECONOMISIND astfel sume importante la bugetul local. Vă mulțumesc din suflet tuturor celor care ați demonstrat, încă o dată, că spiritul de comunitate face diferența! Dragi elevi, vă așteptăm cu drag în bănci și vă dorim un an școlar plin de reușite, sănătate și bucurii!”– a transmis Claudiu Gheorghe Pâșu primarul Comunei Cristian

Sursa foto: Claudiu Gheorghe Pâșu

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Elevii din Sadu vor începe orele într-o altă locație

Atelier de pictură în aer liber la Cașolț

Delegație din Portugalia în vizită la Sibiu

Cronică de festrival: Guitar Meeting Festival Ziua I

Târgul Olarilor revine la Sibiu în septembrie