25.2 C
Sibiu
luni, 08 septembrie, 2025
spot_img
spot_img

Tânăr prins băut la volan după ce a refuzat să oprească la semnalele polițiștilor

Știri din Județ

Publicitate

Un tânăr din Sibiu este cercetat de polițiști după un incident rutier petrecut sâmbătă noaptea.


Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au efectuat semnalele regulamentare de oprire a unui autoturism care circula pe Șoseaua Alba Iulia, în direcția localității Cristian.

Șoferul, un tânăr de 21 de ani din Sibiu, a ignorat semnalele oamenilor legii, motiv pentru care polițiștii au pornit în urmărirea acestuia. Cursa s-a încheiat la sensul giratoriu de la intersecția străzilor Calea Ocnei și Calea Viilor, unde conducătorul auto a pierdut controlul volanului și a fost oprit.

În urma testării cu aparatul etilotest, s-a constatat că tânărul se afla sub influența băuturilor alcoolice, având o concentrație de 0,67 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la o unitate medicală pentru prelevarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Polițiștii continuă cercetările.

Foto: Arhivă

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

COD PORTOCALIU de furtuni în județul Sibiu