Proiectul „Semn că Însemni. AI psihoeducație”, derulat de Asociația Capital Cultural, continuă în data de 3 noiembrie, cu un nou atelier dedicat tinerilor. Atelierul „Eu și emoțiile mele”, va avea loc la sediul SmartHub Sibiu pe strada Banatului, nr. 6, începând cu ora 18:00, iar participarea este gratuită.
Proiectul „Semn că Însemni. AI psihoeducație” este organizat de Asociația Capital Cultural în colaborare cu Primăria Municipiului Sibiu, Universitatea Lucian Blaga Sibiu și Hug the Mug. Inițiativa îmbină educația emoțională cu înțelegerea conștientă a tehnologiei și a inteligenței artificiale, oferind tinerilor contexte de învățare moderne și relevante.
Atelierul va fi susținut de Luciana Popiștiu, psihoterapeut și psiholog clinician, și se adresează tinerilor cu vârste cuprinse între 18 și 25 de ani, numărul locurilor fiind limitat la 40 de participanți.
„Te invit cu drag să ne conectăm la un atelier în care personajul principal este „emoția”. Vom iniția un dialog interactiv despre cum se simt emoțiile, mesajele acestora și un aspect tare important auto-reglarea și co-reglarea acestora. Te-ai simțit și tu „dus de valul emoției”, copleșit sau pur și simplu te-am făcut curios și vrei să ne împărtășești din experiența ta? Te aștept să dăm sens acestei teme și să descoperim împreună cum să navigăm mai bine printre emoții”.- a declarat Luciana Popiștiu, facilitatorul evenimentului
Pentru cei interesați să participe, înscrierile se fac online, prin completarea formularului disponibil la adresa: https://forms.gle/uw6ubE3qJqGVNeL59





