După multe pahare, un bărbat a plecat la plimbare pe bulevardul Gării din Mediaș, ”uitând” că nu are permis.
La data de 18 noiembrie a.c., în jurul orei 17:00, polițiștii Biroului Rutier Mediaș au oprit pe strada Gării un autoturism condus de un localnic în vârstă de 64 de ani. Verificările efectuate au arătat că dreptul acestuia de a conduce era suspendat.
Testarea cu aparatul etilotest a indicat o valoare de 1,53 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind însoțit la o unitate medicală pentru prelevarea de probe biologice.
Cercetările sunt continuate de Biroul Rutier Mediaș.
În aceeași zi, în jurul orei 19:00, polițiștii Poliției Orașului Dumbrăveni au oprit pe strada Principală din localitatea Mălâncrav un autoturism condus de un localnic de 52 de ani.
Testarea alcoolscopică a indicat o valoare de 0,53 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind dispusă conducerea acestuia la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice.
Foto: Arhivă





