1.3 C
Sibiu
joi, 26 februarie, 2026

Accident la Șeica Mare: Un copil de 11 ani a ajuns la spital după ce a ieșit cu sania în fața unei mașini!

Știri din Județ

Publicitate
O după-amiază de iarnă s-a transformat într-un coșmar pentru un copil din Șeica Mare. Astăzi, în jurul orei 15:00, un băiat de 11 ani care se dădea cu sania pe o stradă în pantă a ieșit necontrolat pe strada Valea Mare, unde a fost lovit de o mașină condusă de un localnic de 58 de ani.


La locul accidentului s-a deplasat de urgență un echipaj SMURD pentru a-i acorda micuțului primul ajutor. Din primele informații, băiatul era conștient, dar a suferit traumatisme la nivelul feței și la un picior. Acesta a fost transportat de urgență la CPU Luther pentru investigații amănunțite.

Polițiștii au deschis deja o anchetă pentru a stabili exact cum s-a produs accidentul. Din primele informații, se pare că panta pe care se dădea copilul l-a proiectat direct în calea mașinii, șoferul nemaiputând evita impactul.


Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri