O cabană din satul Hamba, comuna Șura Mare a fost cuprinsă de flăcări. La fața locului s-au deplasat de urgență două autospeciale de stingere, o autocisternă pentru suplimentarea resurselor de apă, o unitate de descarcerare și un echipaj SMURD. Salvatorii au reușit să stingă flăcările, iar din fericire, în urma incendiului, nicio persoană nu a fost rănită.
Echipele de salvatori acționează în acest moment pentru localizarea și stingerea incendiului. Misiunea este una dificilă, având în vedere flăcările care au cuprins deja întreaga structură a imobilului.
Potrivit pompierilor, până la această oră, nu au fost raportate victime.
ACTUALIZARE, ORA 16:38:
„Incendiul este localizat, se lucrează pentru stingere. Incendiul se manifestă pe o suprafață de aproximativ 100 mp (o cabană locuită și o anexă). Nu sunt victime surprinse în interior. Misiunea este în desfășurare, revin cu date.”-raportează ISU Sibiu
ACTUALIZARE, ORA 17:36:
„Incendiul este lichidat, se lucrează pentru înlăturarea efectelor negative și pentru stabilirea cauzei probabile de izbucnire a incendiului.”-raportează ISU Sibiu
FOTO: Arhivă





