7.9 C
Sibiu
duminică, 11 mai, 2025

Spectacolul de dans contemporan „Dar de ce să tac?” – despre violența domestică asupra femeii

Știri din Județ

Publicitate

Spectacolul de dans contemporan „Dar de ce să tac?”,va avea loc joi, 9 septembrie, la Centrul Cultural „Ion Besoiu”, de la 19.00. . Accesul publicului este gratuit.

Spectacolul face parte dintr-un demers mai amplu, „Ultima picătură”, care are ca temă centrală violența domestică asupra femeii, iar spectacolul e inspirat din experiențe personale. De altfel, coregrafa spectacolului, Maria Luiza Dimulescu (24 de ani), a fost motivată de un episod traumatic din trecut pentru acest proiect și spectacol.
De asemenea, proiectul a implicat asociații și direcții sociale din mai multe orașe (București, Iași, Constanța, Sibiu, Brașov), unde au fost organizate ateliere de terapie prin dans, din dorința de a oferi participantelor o experiență pozitivă și un mod diferit de terapie decât cel convențional. 

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Urs lovit pe drumul național la Hula Bradului