10.7 C
joi, 28 martie, 2024

Măgura Cisnădie pierde în fața Rapidului!

Campioanele de la Rapid au avut parte de o deplasare ușoară în județul Sibiu.

Victorie 34-25 după 16-11 la pauză. Rămasă încă din prima repriză fără două jucătoare de bază (Neagu și Gjeorgjievska), sibiencele au fost victime sigure în fața celor de la Rapid.

Sorina Tîrcă Grozav a fost cea mai bună marcatoare pentru oaspeți, reușind să înscrie de șapte ori.

ECHIPE

MĂGURA CISNĂDIE

Portari: Ana Măzăreanu, Mirela Pașca, Andreea Ilie

Extreme: Dana Abed Kader, Abigail Vălean, Marilena Neagu, Cristina Mitrache

Pivoți: Timea Tătar, Cynthia Tomescu, Mouna Jlezi

Linia de 9 metri: Yuliya Garyaeva, Asli Iskit, Giulia Guarieiro, Elena Dache, Andrea Ianăși, Valentina Panici, Elena Gjeorgjievska

Antrenor: Alexandru Weber

RAPID BUCUREȘTI

Portari: Diana Ciucă, Ivana Kapitanovic, Denisa Dedu-Șandru

Extreme: Alexandra Badea, Jennifer Gutierrez, Dorina Korsos, Marta Lopez

Pivoți: Ainhoa Hernandez, Lorena Ostase

Linia de 9 metri: Eliza Buceschi, Irene Espinola, Alicia Fernandez Fraga, Sorina Tîrcă-Grozav, Orlane Kanor, Alexandra Lacrabere, Gabriela Perianu, Isabel Guialo, Alexandra Trifan

Antrenor: Carlos Viver

În urma acestui rezultat, Măgura coboară până pe locul 9 având 4 puncte, iar Rapid se află pe locul 5 cu 10 puncte.

Urmează partida cu CSM Târgu Jiu din deplasare.