17.3 C
miercuri, 01 mai, 2024

FOTBAL: Hermannstadt a învins UTA

Partida de fotbal de sâmbătă seară disputată pe Stadiul Municipal Sibiu între FC Hermannstadt și UTA Arad a avut o singură direcție, deși scorul la pauză arăta altfel. Sibienii au presat tot meciul cu multe ratări la poarta arădenilor. Totuși, primii au deschis scorul în minutul 31 cei de la UTA, prin Carp.

După o muștruluială la pauză făcută de antrenorul Marius Măldărășanu, sibienii au revenit în forță. În 7 minute au rezolvat partida. În minutul 51, Găman a obținut un penalty, transormat de Paraschiv. A fost primul gol al sibianului în acest sezon. Apoi, în minutul 58, japonezul Mino Sota a înscris cu capul.

Pe parcursul meciului, Paraschiv și Iancu de la Hermannstadt s-au întrecut în ratări.

Scor final 2-1 pentru Hermannstadt. Suporterii arădeni și-au arătat la finalul meciului nemulțumirea de evoluția echipei lor și au întors spatele jucătorilor.

Echipa din Sibiu joacă următorul meci în deplasare cu Universitea Craiova în 4 august.