Sibiu
sâmbătă, 06 iulie, 2024

Păltiniș Rășinari a remizat în barajul pentru Liga a treia

Știri din Județ

Duminică au avut loc primele meciuri din barajul pentru promovare în liga a treia. Campioana județului Sibiu, Păltiniș Rășinari, a remizat, 1-1, cu CS Gheorgheni.

Partida dintre Păltiniș Rășinari și CS Gheorgheni s-a desfășurat pe stadionul din Rășinari și a fost echilibrată. Prima repriză s-a încheiat fără goluri, scor 0-0. Actul secund a adus și două goluri, câte unul de fiecare parte. Golul sibienilor a fost marcat de Cosmin Ioan Coțofan. La final, scorul a fost 1-1, iar calificarea se va decide în Harghita.

Publicitate

Returul este peogramat pe stadionul Municipal din Gheorgheni. Meciul se va disputa duminică 23 iunie, de la ora 17.30. În cazul unui rezultat de egalitate se vor juca două reprize de prelungiri a câte15 minute. Dacă egalitatea va persistă se vor executa lovituri de departajare.