FC Hermannstadt a învins o echipă de liga a doua

Știri din Județ

Publicitate

După ce joi a întâlnit-o pe CSC Șelimbăr, vineri, echipa FC Hermannstadt a disputat o nouă partidă de pregătire cu o altă echipă din eșalonul secund, Unirea Ungheni. Mureșenii au promovat în premieră, în această vară, în liga a doua.


FC Hermannstadt disputat un meci amical în compania celor de la CS Unirea Ungheni. Scorul final a fost 3-1. Golurile sibienilor au fost marcate de Biceanu, Jipa, Paraschiv.

Antrenorul Marius Măldărășanu a început jocul cu următoarea formație: Căbuz – Căpușă, Găman, Bejan, Tiago – Biceanu, Luca, Jipa, Deaconu, Ianis Stoica, Paraschiv. În repriza a doua au intrat: Utiu, Oroian, Iancu, Ionuț Stoica, Ciubotaru, Balaure, Neguț, Mihart, Bucuroiu.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Podul din Apoldu de Jos, deschis circulației

Apă Canal Sibiu angajează inginer!