1.3 C
Sibiu
joi, 12 februarie, 2026

Cine este agresorul care și-a bătut mama până la moarte: Același care în 2023 amenința cu un cuțit trecătorii pe strada Henri Coandă!

Știri din Județ

Publicitate
Cazul femeii care a murit chiar în ziua de Crăciun, după ce a fost bătută crunt de propriul fiu, scoate la iveală un istoric de o violență extremă. Agresorul, fiul cel mic al victimei, nu este la prima abatere gravă. Acesta a fost protagonistul unui incident care a alertat întreg orașul și în cursul anului 2023.

Episodul violent s-a petrecut în data de 21 decembrie.Potrivit procurorilor de caz, la cauza decesului victimei a fost declarată „asfixie mecanică”. Deși medicii au încercat să o salveze, după 4 zile de internare conectată la aparatele medicale, victima s-a stins din viață în data de 25 decembrie.

Agresorul, recidivist în violență: Scandal cu cuțitul pe Henri Coandă în 2023

Acest act de o cruzime rară nu a fost un incident izolat. Agresorul era deja cunoscut forțelor de ordine pentru un comportament extrem de periculos. În data de 4 decembrie 2023, bărbatul a provocat teroare pe strada Henri Coandă din Sibiu. Înarmat cu un cuțit, acesta urla și amenința trecătorii, distrugând anvelopele a opt mașini parcate. Sub amenințarea armelor și somația „Stai, tragem!”, acesta a fost imobilizat și, ulterior, internat la o unitate medicală din cauza stării agitate.

Știre inițială- Panică pe strada Henri Coandă din municipiul Sibiu. Un tânăr recalcitrant „flutura” un cuțit

Conform unor surse Sibiu Independent, fiul victimei pe lângă incidentul din 2023, are și alte antecedente penale și de violență, inclusiv un alt caz de omor. Autoritățile au deschis un dosar penal în cazul fiului victimei, iar în momentul de față este cercetat pentru Omor Calificat.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Grupele zonale la Juniori U 19 și U 17