Raluca Turcan s-a declarat impresionată de trei proiecte majore ale Primăriei Ocna Sibiului!

Știri din Județ

Publicitate
Deputata PNL, Raluca Turcan, a lăudat recent progresele administrative din Ocna Sibiului, subliniind finalizarea a trei investiții esențiale care promit să modernizeze „litoralul Ardealului” și să ridice standardele de viață pentru comunitatea locală.


Proiectul cel mai apropiat de sufletul deputatei este noul Centru Cultural. Raluca Turcan a precizat că a urmărit îndeaproape acest obiectiv în toate fazele sale de execuție, considerându-l o realizare „obligatorie” pentru oraș. Acesta va servi drept spațiu de manifestare artistică și socială, fiind un pilon al identității locale.

Pe lângă investiția în cultură, alte două obiective sunt pregătite pentru a fi date în folosință. Parcul de rulote, o investiție strategică menită să recâștige un segment de turiști care, în trecut, alegea Ocna Sibiului pentru campare. După finalizarea ultimelor proceduri administrative, turiștii se vor putea bucura de condiții de campare, cort sau rulotă la nivel european. Și al treilea proiect, Parcul balnear, o zonă de relaxare dedicată atât localnicilor, cât și vizitatorilor. Acesta va fi inaugurat oficial pe data de 2 mai, oferind un spațiu modern celor care doresc să petreacă timp în natură.

„Claudiu Predescu este primarul în mandatele căruia Ocna Sibiului a recâștigat simpatia turiștilor, dar, la fel de important, este omul care a redat încrederea cetățenilor în administrația publică locală. A promovat decența și respectul și a reușit, astfel, alături de o echipă căreia m-am bucurat să-i fiu mereu alături, să schimbe lucrurile în bine. Felicitări Claudiu! Felicitări Primăria Ocna Sibiului!”- a declarat Raluca Turcan

Publicitate

1 COMENTARIU

  1. ar putea domnul primar sa inceapa sa introduca reteaua de Apa Potabila in localitatea Toparcea pentru ca suntem in 2026 si noi locuitorii din Toparcea nu avem apa de baut !!! Aductiunea de apa trece prin sat si noi nu avem apa ! Apa de la Izvoarele din Sat ( Ileana si Centru ) nu e verificata si nimeni nu stie ce fel de apa bem !

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

David Lazar se desparte de FC Hermannstadt