5.1 C
vineri, 19 aprilie, 2024

Buonavista Duathlon Challenge i-a provocat duminică la mișcare pe pasionații de ciclism și alergare

Organizatorii CAB Sport i-au provocat ieri pe iubitorii sportului la mișcare în aer liber, în cadrul ediției nu numărul șapte a Buonavista Duathlon Challenge. Concursul s-a desfășurat duminică în Muzeul în aer liber din Dumbrava Sibiului și pe DJ 106 A Sibiu – Rășinari, drum care a fost închis special pentru cursele de duathlon pe asfalt. Concurenții s-au bucurat de o zi însorită de toamnă, dedicată mișcării în natură.

Ediția din acest an a fost una specială, fiind luate toate măsurile de distanțare socială și protecție, pentru prevenirea răspândirii pandemiei. Participanții au luat startul începând cu ora 10.00 la un interval de 20 de secunde.

La finalul evenimentului, câștigătorii fiecărei categorii de concurs au fost aplaudați și premiați de către organizatori.

Proiectul a fost organizat de CAB Sport, fiind cofinanţat de Consiliul Local prin Primăria Sibiu și de Consiliul Județean Sibiu. Partener principal: Buonavista. Partener de eveniment: Muzeul ASTRA.