Sibiu
vineri, 19 aprilie, 2024

FOTBAL: Gaz Metan învinsă categoric de Voluntari

Știri din Județ

Medieşenii au avut un nou meci apatic în deplasare la Voluntari, unde în minutul 21 era deja 2-0 pentru echipa din Ilfov.

Vadim Rata a deschis scorul in minutul 2 cu un şut din afara careului. Vâlceanu, portarul Gazului a fost luat prin suprindere de execuţie.

Adam Nemec a marcat golul 2 pentru Voluntari cu un şut cu stângul, tot din afara careului.

Gaz Metan a reuşit să înscrie abia în minutul 45, după o gafă a portarului gazdelor, Popa. Acesta a trimis în picioarele unui adversar mingea şi astfel a marcat Christian Irobiso pentru Gaz Metan.

FC Voluntari a mai înscris odată în minutul 66, prin fundaşul Denis Ciobotariu.

ECHIPELE

FC Voluntari: M. Popa – D. Ciobotariu, Tamaş, Armaş, Al. Vlad – Meleke, L. Fulop (Budescu ’61) – Cr. Costin (Ricardinho ’61), I. Gheorghe (Merloi ’86), Raţă (Tavares ’86) – Nemec (Lopes ’75). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – Moura, Horj, Kanda (Costea ’78), Dobrescu – Grădinaru, Lixandru, I. Filip, Francisco Junior (Harfas ’90), Trif (Chamed ’64) – Irobiso. Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: I. Gheorghe ’59 / Lixandru ‘80.

Arbitri: Sorin Costreie – Marius Badea, Florian Vişan – Andrei Antonie.

Sursa foto: Facebook FC Voluntari