8.3 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024

Super meci reușit de Hermannstadt în Giulești

Momentul revenirii pentru Hermannstadt! Victorie 1-0 în meciul disputat pe Giulești contra Rapidului.

Sibienii au înscris în minutul în minutul 32 după un assist venit din partea lui Popescu.

Oaspeții au trecut periculos finalul de meci, Dugandzic a ratat un penalty.

Este al 2-lea penalty ratat în ultimele etape de golgheterul formației vișinie.

ECHIPELE DE START

Rapid: H. Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, C. Ignat, J. Morais – Emmers, Crepulja, A. Ioniță II – Papeau, Luckassen, Ongenda
Rezerve: Drăghia, P. Iacob, Dr. Grigore, Onea, Al. Albu, Pănoiu, Kait, Costache, Dugandzic
Antrenor: Adrian Mutu

Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, I. Stoica, Opruț – Biceanu, Sota Mino – Balaure, Limaj, C. Popescu – D. Paraschiv

Rezerve: Muțiu, Medina, Antoche, Alhassan, Oroian, Bărbuț, Dr. Iancu, G. Iancu, Babic

Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Superbet Arena-Giulești

Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova – Dolj), A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Vornicu Adrian (Iaşi) Arbitru VAR: Dima Iulian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Marchidanu Marius Cristian (Brăila)

În etapa viitoare, Hermannstadt se va duela cu U Craiova 1948 pe teren propriu de la ora 18:15 (12 Martie). Acesta o să fie ultimul meci din sezonul regular. Mai apoi, pe 5 Aprilie se va juca și partida cu U Cluj tot la Sibiu de la ora 20:00.

Toate partidele o să fie transmise în direct de Digi Sport, Orange Sport și Prima Sport.