8 C
joi, 25 aprilie, 2024

Sibienii se întorc cu un punct de la Voluntari

Hermannstadt începe campania din play-out cu un rezultat de egalitate pe Stadionul Anghel Iordănescu din Voluntari.

Oaspeții au intrat la pauză cu avantaj după ce Damașcan a deschis scorul în minutul 31.

Măldărășanu a schimbat atât înainte de pauză cât și la startul părții secunde, iar Hermannstadt a egalat în minutul 69 prin Silviu Balaure după un assist semnat de Gabi Iancu.

Pe final n-au mai fost ocazii mari de gol, iar meciul s-a încheiat la egalitate (1-1).

În urma acestui rezultat, Hermannstadt a ajuns pe locul 10, dar cu un meci în plus față de restul echipelor din play-out. Sibienii pot ajunge pe locurile retrogradabile dacă UTA se impune în meciul său cu Petrolul.

Urmează partida cu FC Botoșani pe 1 Aprilie la Sibiu. Meciul va fi transmis și de principalele televiziuni de sport din România.