11.2 C
Sibiu
miercuri, 27 august, 2025
spot_img
spot_img

Biciclist neatent rănit de o mașină, pe o stradă din Orlat

Știri din Județ

Publicitate

Un biciclist neatent a fost lovit de o mașină pe strada Sergiu Cipariu din localitatea Orlat. Acesta a ajuns de urgență la spital.


Din primele cercetări efectuate a rezultat că, în timp ce conducea o bicicletă, un localnic în vârstă de 64 de ani a virat la stânga fără să se asigure și a fost lovit de un autoturism condus pe aceeași direcție de către un tânăr în vârstă de 24 de ani, din Gura Râului.

În urma impactului, biciclistul a suferit un traumatism cranio-cerebral.

„Un echipaj SMURD a intervenit de urgență în localitatea Orlat la un accident rutier. Echipajul a acordat îngrijiri medicale unui biciclist care a fost acroșat de un autovehicul. Bărbatul în vârstă de 64 de ani a fost transportat la UPU Sibiu conștient, avânt un traumatism cranio-cerebral și escoriații.” a declarat purtătorul de cuvânt al ISU SIBIU, Andreea Ștefan

Publicitate

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

O nouă parcare pe strada Siretului

Casă distrusa de flăcări la Iacobeni

Cum să îmbini hobby-urile, pasiunea și scopul

Cerc de cântat în Sibiu: „SING IN circle”

Bilete pentru meciul cu Minerul Lupeni