14.1 C
Sibiu
sâmbătă, 13 septembrie, 2025
spot_img
spot_img

Finala Cupei României se va juca la Sibiu

Știri din Județ

Publicitate

Stadionul Municipal din Sibiu va găzdui finala Cupei României, sezonul 2023-2024. Este pentru al doilea an la rând când arena sibiană va găzdui ultimul act al întrecerii, după ce în mai 2023, Sepsi Sf. Gheorghe a trecut la penalty-uri de U.Cluj, scor 5-4.


În urma ședinței Comitetului Executiv FRF din 15 martie s-a stabilit locul de disputare al finalei Cupei României Betano, ediția 2023-2024.

Ultimul act al competiției se va desfășura în data de 15 mai 2024, pe stadionul Municipal din Sibiu, acolo unde a avut loc și finala din sezonul precedent dintre Sepsi OSK și Universitatea Cluj. Arena are o capacitate de 12.363 de locuri. La începutul lunii aprilie, Cupa României Betano își va afla semifinalistele în urma meciurilor din sferturile de finală. Programul jocurilor este următorul:

Marți, 2 aprilie, ora 19:30
Corvinul Hunedoara – CFR Cluj

Miercuri, 3 aprilie, ora 18:00
FCU 1948 Craiova – FC Voluntari

Miercuri, 3 aprilie, ora 21:00
Universitatea Cluj – FC Hermannstadt

Joi, 4 aprilie, ora 19:30
Universitatea Craiova – Oțelul Galați


Tot în cadrul ședinței din 15 martie, a fost stabilită și data de disputare a Supercupei României. Aceasta va avea loc sâmbătă, 6 iulie, și se va desfășura pe terenul campioanei Superligii din acest sezon.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

ACS Mediaș, înfrângere la limită pe teren propriu

Pericol la un bloc de pe bulevardul Vasile Milea

Accident pe DN1, la Veștem: două victime

Super-hitul „Dragoni” revine la Sibiu!