11.6 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024

ACS Mediaș a pierdut ultimul meci din sezonul regulat. Cele două echipe se vor întâlni și săptămâna viitoare

Deși a marcat repede, în minutul 5, ACS Mediaș a cedat cu 2-1 după dubla reușită de Astafei. Unirea Ungheni s-a impus la limită și ăi-a asigurat prezența în play-off.

Primul eșec pentru ACS Mediaș, pe teren propriu, a venit în ultima etapă a sezonului regulat. Medieșenii au marcat repede prin căpitanul Cristi Avram, în minutul 5. Experiența lui Astafei, cu multe meciuri la liga întâi, si-a spus cuvântul. Atacantul a reușit o dublă și a decis soarta partidei. ACS Mediaș a terminat sezonul pe locul doi, cu 34 de puncte. Cele două echipe se vor întâlni din nou, săptămâna viitoare, în prima etapă a play-off-ului. Unirea Ungheni a terminat pe locul trei cu 33 de puncte.