21.3 C
joi, 02 mai, 2024

Voința Sibiu a câștigat derby-ul cu FC Avrig

Păltiniș Rășinari și Voința Sibiu continuă lupta pentru titlul în liga a patra. Echipa suporterilor sibieni a reușit să se impună, scor 3-0, în partida cu FC Avrig.

Derby-ul rundei în liga a patra le-a revenit celor de la Voința Sibiu. Pe stadionul Obor, sibienii au învins la scor de neprezentare ocupanta locului trei, FC Avrig. Golurile au fost marcate de Cîrstean -2 și Oprisor. În urma acestui rezultat, Voința rămâne pe locul doi, la un singur punct distanță de liderul clasamentului, Păltiniș Rășinari. Meciul direct va fi probabil cel care va decide campioana județului Sibiu.

Liderul clasamentului, Păltiniș Rășinari a avut un meci dificil la Dumbrăveni, fiind condusă la pauză cu 1-0. Păltinișul a revenit în repriza a doua și s-a impus cu 2-1. Alte rezultate: Alma Sibiu – Arsenal Sibiu 1-1, CSO Copșa Mic- Inter Stars Sibiu 6-2, ACS Bradu – AFC Agnita 0-1 și AFC Talmaciu – Sparta Mediaș 2-0.