13.2 C
joi, 16 mai, 2024

CSC Șelimbăr a pierdut la Hunedoara, după ce a condus cu 1-0

Corvinul Hunedoara și CSC Șelimbăr s-au întâlnit luni după amiază în play-off-ul ligii secunde. Gazdele s-au impus cu 3-1.

Pe Stadionul din Hunedoara primii au marcat cei de la Șelimbăr. Gâț a deschis scorul în minutul 8, după ce a trimis cu capul în plasă din interiorul careului. Avantajul sibienilor a durat până în minutul 34, când Câmpean a egalat cu un șut plasat.

Gazdele au trecut în avantaj în repriza a doua, în minutul 51, prin Coman, care a trimis cu capul în plasă, după ce portarul sibian reușise să respingă în prima fază Scorul final, 3-1 pentru Corvinul, a fost stabilit de Bradu în minutul 85. Au evoluat echipele:Corvinul: Blaga – Fl. Iacob, Lică, Velisar, D. Pop – Al. Neacșa (cpt.), M. Chindriș – Hergheligiu, Nic. Pîrvulescu, Câmpan – M. ComanRezerve: Lefter – Hrezdac, Ant. Manolache, Seb. Ion, Lupu, Predică, Ad. Nicolae, Bradu, T. MitranAntrenor: Florin MaximCSC Șelimbăr: Al. Roșca – Gîț, Palmeș, Natea (cpt.), Ct. Alexe – Panos, Tud. Călin – Monea, C. Soare, Al. D. Pop – VisicRezerve: Bumbar – Rodri Hernando, Fl. Mitrea, R. Gherman, Rotund, Gab. Deac, Moussinga, Schieb, Ayine.Antrenor: Claudiu Niculescu

În clasament conduce Unirea Slobozia cu 56p, urmată de Corvinul 49p, Șelimbăr 46p, Buzău 45p, Csikszereda 40p și CS Mioveni 36p.