11.2 C
sâmbătă, 28 septembrie, 2024

FC Hermannstadt a remizat în partida cu CFR Cluj

FC Hermannstadt și CFR Cluj au oferit un meci spectaculos în etapa a zecea a Superligii României. După un meci cu multe faze de poartă meciul s-a terminat cu scorul de 0-0

Cele două echipe au început cu următoarele formații:

FC Hermannstadt: Muțiu -Oroian, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves – Murgia, Ivanov – Balaure, Deaconu. Ianis Stoica – Chițu
Rezerve: Pop, Bejan,D. Iancu, Căpușă, Biceanu, Buș, A. Luca, Neguț, Kujabi, R. Popescu, Antwi, Gandila.

CFR Cluj: M. Popa – Abeid, Boden, Bolgado, Simao – Fică, Djokovic, Tachtsidis, – Deac, L. Munteanu, Kamara
Rezerve: Hindrich, Camora, Peteleu, F. Iacob, Kresic, Gyorgy, K. Keita, Artean, A. Păun, Postolachi, Michael

În minutul 14 Camara a trimis cu capul după o lovitură de colț, dar Muțiu a parat. A urmat o altă ocazie a clujenilor, în minutul 26, dar Luis Munteanu nu a putut sâ-l învingă pe portarul Sibiului. Tot Luis Munteanu putea deschide scorul în minutul 30, dar încercarea sa de lob nu a reușit.

Prima repriză s-a încheiat cu un scor alb.

Cele două formații au încercat și în repriza a doua să dea lovitura decisivă. Golul a întârziat însă să apară, astfel că în ultimul sfert de oră s-a intrat cu scorul de 0-0.

Păun, intrat pe teren cu cinci minute mai devreme, a ratat în minutul 82 din fața porții, dar asistentul ridicase fanionul pentru o poziție de ofsaid.

Sergiu Buș a ratat cea mai mare ocazie a sibienilor. Șutul său din interiorul careului a trecut pe lângă poartă, în minutul 86. Clujenii au răspuns prin bomba lui Camara care a trecut peste transversală.