Un sibian în vârstă de 68 de ani a fost prins de polițiști circulând cu un moped care nu figura în evidențele de înmatriculare sau înregistrare.
Incidentul a avut loc în cursul zilei de 22 iunie, în jurul orei 12:10, când echipajul de poliție rutieră, aflat în misiune de supraveghere a traficului, l-a oprit pe bărbat pe strada Podului pentru un control de rutină. În urma verificărilor, agenții au constatat că mopedul nu deținea documentele legale necesare pentru a circula pe drumurile publice.
Ca urmare a acestor constatări, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au deschis un dosar de cercetare penală pentru conducerea pe drumurile publice a unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat.




