6.3 C
Sibiu
duminică, 08 februarie, 2026

Bărbat din Biertan reținut după ce a furat și condus fără permis o autoutilitară

Știri din Județ

La data de 22 iulie, în jurul orei 10:00, pe DC 24, pe raza comunei Hoghilag, polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției Orașului Dumbrăveni au oprit pentru control o autoutilitară condusă de un bărbat.


În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că la volan se află un bărbat în vârstă de 27 de ani, domiciliat în comuna Biertan, care nu deține dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
De asemenea, polițiștii au stabilit că bărbatul ar fi sustras autoutilitara în cauză din localitatea Zărnești, județul Brașov, în seara zilei 21 iulie.
În cauză, s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv furt în scop de folosință.


Față de bărbatul în cauză, polițiștii au luat măsura reținerii 24 de ore pe bază de ordonanță, urmând a fi prezentat instanței cu propunere de aplicare a unei măsuri preventive.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Educație ecologică prin film, la Copșa Mică

CSU Sibiu, victorie în Sala Transilvania

Test reușit pentru Inter Sibiu

ACS Mediaș a pierdut duelul de la Florești

Victorie în amicalul ”CSC”-urilor

CSU Sibiu, favorită în partida cu CSM Ploiești