Terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, “casă adoptivă” pentru A.F.C.Hermannstadt

Știri din Județ

Datorită lucrărilor de modernizare a Stadionului Municipal Sibiu, echipa de fotbal sibiană A.F.C.Hermannstadt este nevoită să se antreneze și să joace pe o altă arenă, respectiv a celor de la Gaz Metan din Mediaș.

Schimbarea este temporară, fiind destinată pentru sezonul competițional 2020-2021. Primul meci pe care echipa A.F.C.Hermannstadt îl va disputa în noua locație va fi în următoarea etapă de Liga 1, pe 18.10.2020, ora 18:45, contra celor de la U.T.A. Arad.

“A.F.C.Hermannstadt rămâne acasă, în județul Sibiu! 🏟 Datorită lucrărilor de modernizare a Stadionului Municipal Sibiu, echipa noastră va fi nevoită să joace din nou meciurile de pe teren propriu pe o altă arenă. Suntem bucuroși să vă anunțăm că aceasta va fi Stadionul Gaz Metan din Mediaș! Așadar, rămânem în județul Sibiu, la vecinii noștri de la Gaz Metan, până la finalul acestui sezon competițional, 2020-2021. 🤝 Pe această cale, A.F.C.Hermannstadt, prin domnul președinte Claudiu Rotar, transmite mulțumiri conducerii Clubului Sportiv Gaz Metan Mediaș, domnului președinte Valentin Iordănescu, pentru înțelegerea de care s-a dat dovadă și pentru sprijinul pe care îl asigură astfel dezvoltării fotbalului #SIBIAN! ℹ️Primul meci pe care echipa noastră îl va disputa în noua locație va fi în următoarea etapă de Liga 1, pe 18.10.2020, ora 18:45, contra celor de la U.T.A. Arad.au transmis cei de la A.F.C.Hermannstadt

“FC Hermannstadt se mută la Mediaş pentru tot restul sezonului, urmând ca prima partidă să aibă loc impotriva UTA-ei Arad, peste 10 zile☝️———————————-Judeţul Sibiu reprezintă cu mândrie două echipe de fotbal ce activează pe prima scenă a fotbalului românesc, ceea ce înseamnă o mare realizare atât pentru Mediaş cât și pentru Sibiu. Noi, suporterii Gazului, nu i-am considerat niciodată rivali, sau a avea o ură pentru echipa și suporterii celor de la FC Hermannstadt, chiar dacă am fost mai mereu înjurați.Nu putem avea ură pentru tot orașul Sibiu din cauza unor persoane care au ceva cu noi, și cred că aceste motive au apărut după ce Ioan Mărginean a interzis Sibiului să joace la Mediaș.Ne aducem aminte cât de bine am fost primiți la Sibiu atunci când trebuia să jucăm acolo meciurile considerate pe teren propriu, iar ca semn de mulțumire, la fel vă vom primi și noi. Suntem două cluburi mici, cu suporteri puțini, evoluam în Liga 1, trebuie să fim mândri de asta.Vă dorim mult succes🤝au postat cei de la Gaz Metan Mediaș

- Advertisement -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Ultimele Știri