18.1 C
joi, 28 martie, 2024

Daniela Cîmpean în top 10 la cursa Buonavista Duathlon Challenge

Buonavista Duathlon Challenge şi-a desemnat astăzi cîştigătorii. Daniela Cîmpean, preşedinta Consiliului Judeţean Sibiu a făcut echipă cu maratonista olimpică Daniela Cîrlan în proba de ştafetă unde au obţinut locul 9 la feminin. Cîrlan a scos timpi foarte buni la cele două secţiuni de alergare, iar Daniela Cîmpean a parcurs traseul de bicicletă de 20 km între Sibiu şi Răşinari, în două bucle pe şosea. Cele două au fost desemnate în avans ambasadori onorifici ai competiţiei.

Câştigătorii problelor au fost după cu urmează: la ştafetă feminin Vonica Ghizela şi Popa Corina, la ştafetă masculin Mikloş Rareş şi Simion Dan, la şteafetă mixt Florea Mădălina şi Fiscu Călin. La proba individuală pe acelaşi traseu (5 km alergare, 20 km bicicletă, 2 km alergare) au câştigat la feminin Ciuntu Veronica, iar la masculin Palici Viorel. La categoria family, unde un părinte a concurat cu un copil pe traseu, la categoria 10-13 ani au câştigat Orban Balasz şi Orban Balasz Laszlo, iar la cetegoria 6-9 ani Florean Sorin Ioan şi Florean Marius Daniel.

Rezultatele pentru toţi concurenţii sunt afişate online.