spot_img
17.2 C
Sibiu
sâmbătă, 25 mai, 2024
spot_img

AGNITA: Primarul orașului i-a inmânat poetului Laurian Graef, o plachetă în semn de mulțumire și apreciere pentru actul său cultural

Știri din Județ

Publicitate

Schiau Gull Alin Ciprian Primarul orașului Agnita i-a înmânat poetului Laurian Graef (Medrea), în numele agnițenilor, o plachetă în semn de mulțumire și apreciere pentru actul său cultural, dar și pentru faptul că a ales să își lanseze acasă, la Agnita, volumul de poezii ”Albastru”. Lansarea volumului de poezii ”Albastru” va avea loc în cadrul festivalului ”Din dragoste pentru Gyuri”, un eveniment care se dorește a fi una dintre emblemele culturale ale orașului Agnita.

Publicitate

Se spune că poetul lasă pe vecie o lumânare aprinsă din cuvinte, iar noi, oamenii, vom avea mereu nevoie de repere curate și sincere. Așadar, nu poate decât să mă bucure faptul că avem în comunitatea noastră oameni valoroși, pe care îmi doresc să îi facem parte din proiectele noastre, pentru ca împreună să realizăm lucruri cât mai frumoase pentru orașul nostru.

a declarat Primarul orașului Agnita
Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Tunisian bătut la Sibiu. Autorii: trei sibieni!

Daniel Natea, aur la judo, la Jocurile IPA