Reprezentațiile Teatrului Național „Radu Stanca” Sibiu în lunile mai și iunie

Știri din Județ

Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu (TNRS) invită publicul la reprezentațiile programate în lunile mai și iunie la Sala Mare și Sala Studio.

Iubitorii de teatru vor putea vedea în luna mai: „domnul iedeman”, „Rug”, „Sunt o babă comunistă”, „Iubire cu năbădăi”, „Mici crime conjugale”, „Macbeth”, „Îmi place cum miroși”, „Perfect compus”, „Oscar și Buni Roz”, „Emigranții”, „Zeul Carnagiului”, „Puricele în ureche”, „Femei”, „Cerere în căsătorie” și „Moroi”.

În luna iunie sunt programate spectacolele: „Yvonne”, „Echilibru fragil”, „De cealaltă parte a lumii”, „Mesaje spre univers”, avanpremiera „Švejk pe front”, „Povestea urșilor panda” și „Operele lui William Shakespeare”.

Reprezentațiile din cursul săptămânii au loc începând cu ora 19:00, iar în zilele de duminică de la ora 17:00.

„Am programat spectacolele din zilele de duminică la ora 17:00 pentru a veni în întâmpinarea tuturor spectatorilor – având în vedere că mulți dintre ei lucrează a doua zi – dar și pentru a oferi șansa tinerilor, elevilor și publicului din alte localități să vină să vadă spectacolele Teatrului Național. Ne-am bucurat că în unele zile de duminică au fost, spre exemplu, două autocare și un microbuz cu tineri, care au venit special din împrejurimi pentru a vedea aceste spectacole”, spune Constantin Chiriac, directorul general al TNRS.

Biletele pentru reprezentațiile TNRS sunt disponibile online, pe www.tnrs.ro, și la Agenția Teatrală din Sibiu, str. Nicolae Bălcescu, nr. 17. Prețul unui bilet este 30 lei, respectiv 25 lei cu reducere. Reprezentațiile sunt programate atât la Sala Mare, din Bl. Corneliu Coposu, nr. 2, cât și la Sala Studio, din Str. Emil Cioran, nr. 1A.

Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu este o instituție publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Local al Municipiului Sibiu și finanțată de Primăria Municipiului Sibiu.

Programul TNRS mai-iunie 2022

ora 17:00

domnul iedeman

De: Thomas Perle

Regia: Dávid Paška

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 19:00

Rug

După: György Dragomán

Regia: Armin Petras

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 19:00

Sunt o babă comunistă

De: Dan Lungu

Regia: Mariana Mihu – Plier

Cu: Dana Taloş

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 19:00

Iubire cu năbădăi

După: Marc Camoletti

Regia:  Șerban Puiu

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 17:00

Mici crime conjugale

După:  Eric Emmanuel Schmitt

Regia: Mariana Cămărășan, Amalia Iorgoiu

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 19:00

Macbeth

După: William Shakespeare

Regia și adaptarea: Botond Nagy

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 19:00

Îmi place cum miroși

După: Neil Simon

Regia: Șerban Puiu

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

Ora 19:00

Perfect compus

Regia: Alexandra Badea

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

15 mai

ora 17:00

Oscar și Buni Roz

După: Eric Emmanuel Schmitt

Regia: Diana Fufezan

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

ora 19:00

Emigranții

Regia: Dan Glasu

Scenografia: Alin Gavrilă

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

ora 19:00

Zeul Carnagiului

De: Yasmina Reza

Regia: Bogdan Sărătean

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

Ora 17:00

Puricele în ureche

De: Georges Feydeau

Regia: Șerban Puiu

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

Ora 19:00

Puricele în ureche

De: Georges Feydeau

Regia: Șerban Puiu

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

Ora 19:00

Femei

După: Miro Gavran

Regia: Raluca Iani

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

Ora 19:00

Cerere în căsătorie

De: A.P. Cehov

Regia: Robert Raponja

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

Ora 19:00

Moroi

De: Cătălin Ștefănescu, Ada Milea

Regia: Alexandru Dabija

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

Ora 17:00

Moroi

De: Cătălin Ștefănescu, Ada Milea

Regia: Alexandru Dabija

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

  • 2 iunie

Ora 19:00

Yvonne

De: W. Gombrowicz

Regia: Botond Nagy

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

  • 5 iunie

Ora 17:00

Echilibru fragil

De: Edward Albee

Regia: Mariana Cămărășan

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

  • 8 iunie

Ora 19:00

De cealaltă parte a lumii

Regia: Alexandra Badea

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

  • 9 iunie

Ora 19:00

Mesaje spre univers

De: Wolfram Lotz

Regia: Josef Maria Krasanovsky

TNRS – Sala Mare

Bl. Corneliu Coposu, nr. 2

  • 9 iunie

Ora 19:00

AVANPREMIERĂ

Švejk pe front

Regia: Viorel Rață

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

  • 11 iunie

Ora 19:00

Povestea urșilor panda

De: Matei Vișniec

Regia: Ben Pascal

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

  • 12 iunie

Ora 17:00

Povestea urșilor panda

De: Matei Vișniec

Regia: Ben Pascal

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

  • 16 iunie

Ora 19:00

Operele lui William Shakespeare

de Adam Long, Jess Winfield, Daniel Singer

Regia: Daniel Plier

Sala Studio

Str. Emil Cioran, nr. 1A 

- Advertisement -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Ultimele Știri