Sibiu
sâmbătă, 27 iulie, 2024

FORMIDABIL! Hermannstadt înscrie în prelungiri și câștigă din nou

Știri din Județ

Baba Alhassan cu o dublă a reușit să aducă o nouă victorie pentru Hermannstadt. Sibienii obțin 3 puncte care cel puțin pentru moment o duc pe locul secund.

Meciul a început cu un gol reușit de UTA prin Postolachi după un penalty făcut de Răuță. Baba Alhassan a egalat pentru FC Hermannstadt în minutul 36. După pauză, a curs cu cartonașe galbene de ambele părți, semn că tensiunea meciului era mare. În minutul 95, în prelungiri, Baba Alhassan reușește să aducă victoria pentru FC Hermannstadt. Scor final UTA – Hermannstadt 1 -2.

Publicitate

Pentru echipele din Superliga urmează o pauză competițională timp de două săptămâni pentru meciurile naționalei. Apoi, formația lui Măldărășanu va evolua la Mediaș contra lui Sepsi OSK pe 1 Octombrie.

Sibienii vor juca și în Cupa României acolo unde o întâlnesc pe FC Brașov.

Baba Ahlassan este în acest moment golgheterul lui Hermannstadt.