11.8 C
vineri, 26 aprilie, 2024

Hermannstadt pierde cu Sepsi și ratează șansa de a urca pe primul loc

În ciuda faptului că au condus cu 1-0 la pauză după golul lui Daniel Paraschiv din minutul 36, băieții lui Măldărășanu au fost învinși pentru prima dată în acest sezon.

Ciobotariu a egalat pentru Sepsi în minutul 75, iar lovitura de grație a venit de la Safranko 11 minute mai târziu.

În urma acestui rezultat, Hermannstadt rămâne pe locul 3. Pentru sibieni urmează partida cu U Cluj din deplasare. Se va juca pe 8 Octombrie de la ora 15:00.

Hermannstadt – Sepsi, echipele trimise în teren de cei doi tehnicieni

Hermannstadt: Muțiu – Butean, Bejan, I. Stoica, Opruț – Mino, Biceanu – Balaure, Alhassan, Oroian – D. Paraschiv
Rezerve: Uțiu, Antoche, Medina, Răuță, Năstăsie, Petrescu, Popescu, Buhăcianu, Babic
Antrenor: Marius Măldărășanu

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Rodriguez, Păun, Aganovic – Golofca, Rondon, I. Gheorghe
Rezerve: Began, Ispas, Bălașa, Matei, Ștefănescu, Achahbar, Tudorie, Safranko, Varga
Antrenor: Cristiano Bergodi