7.9 C
vineri, 19 aprilie, 2024

Hermannstadt pierde pe Cluj Arena, iar locul 3 e în pericol!

Fluier final în U Cluj – Hermannstadt. Clujenii s-au impus cu 1-0 după golul reușit de Briceag cu 10 minute înainte de final.

Oaspeții au evoluat în 10 oameni încă din minutul 62 când Horșia a luat roșu direct la doar două minute de la intrarea pe gazon.

În urma acestui rezultat, locul 3 ocupat de Sibieni este amenințat de CFR Cluj și Sepsi OSK. CFR are 21 de puncte, iar Sepsi 19.

Următorul meci pentru oamenii lui Măldărășanu va fi pe 14 Octombrie de la ora 21:00 la Mediaș contra Rapidului.

U Cluj – Hermannstadt, echipele de start:

U CLUJ: 12. Iliev -27. Al Chpiciu, 18. Fl. Ilie, 44. Ispas, 5. Briceag – 10. Haită, 52. R. Pires, 16. I. Filip – 2. Vlădoiu, 9. Ad. Bălan, 80. Fulop
REZERVE: 33. Gorcea, 17. Pițian, 8. Remacle, 30. Horșia, 93. Thiam, 94. Bic, 97. Hofman, 98. G. Simion, 20. Purece
ANTRENOR: Eugen Neagoe

HERMANNSTADT: 31. Muțiu – 17. Butean, 5. Bejan, 4. I. Stoica, 98. R. Opruț – 14. S. Mino, 29. Biceanu – 96. Balaure,  7. P. Petrescu, 51. Oroian – 30. D. Paraschiv
REZERVE: 1. Uțiu, 6. Antoche, 11. P. Iancu, 13. A. Răuță, 18. Medina, 28. Buhăcianu, 77. Babici, 93. C. Popescu, 10. Năstăsie
ABSENȚI: Alhassan (suspendat), Issah (incert)
ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Gheorghe Bogdan (Bucureşti), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău) / Arbitru VAR: Kovacs Istvan (Carei), Arbitru AVAR: Stroe Gabriel Sabin (Piteşti)