27.4 C
Sibiu
vineri, 05 septembrie, 2025
spot_img
spot_img

Cartierul Arhitecților – Trecere de pietoni în beznă, după ce a dispărut stâlpul!

Știri din Județ

Publicitate

Situație neobișnuită în Cartierul Arhitecților, situat la ieșirea din municipiul Sibiu spre Cisnădie. Un stâlp de iluminare a dispărut peste noapte.


Mai exact, pe DJ 106C, la strada Grigore Ionescu, în zona trecerilor pentru pietoni, s-au montat stâlpi prevăzuți cu lămpi solare pentru iluminarea acestora. În urmă cu câteva zile, unul dintre aceștia a dispărut din zona celui de-al treilea sens giratoriu, sens Sibiu către Cisnădie.

Cei de la Drumuri și Poduri SA fac apel la cetățenii care au observat ceva legat de acest incident, sau care pot oferi informații pentru identificarea celor responsabili.

Publicitate

1 COMENTARIU

  1. Oricum era degeaba. Iarna nu lumineaza deloc noaptea ca nu reuseste sa se incarce bateria, iar vara lumineaza pana pe la ora 3 noaptea si asa…, cat sa vezi ca e un bec acolo, nu ca sa se vada pietonii ce vor sa traverseze

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Modificări în programul de circulație Tursib

Restricții de circulație pe strada Europa Unită

Începe Superliga Sibiului la fotbal

Fotbalul sibian își ia adio de la Ioan Pățan

Lucrări de întreținere pe DJ 105 G