11.4 C
luni, 29 aprilie, 2024

BC CSU Sibiu vrea revanșa după înfrângerea de duminică seara

Echipa de baschet BC CSU Sibiu va disputa marți seara al doilea meci din sferturile de finală ale ligii naționale. Partida va începe la ora 19.00.

CSO Voluntari și BC CSU Sibiu se întâlnesc marți seara în al doilea meci al seriei din cadrul sferturilor de finală a ligii naționale de baschet. Primul meci a avut loc duminică seara și s-a încheiat cu victoria ilfovenilor, scor 91-89. Meciul are loc în Sala ”Gabriela Szabo” din Voluntari și va fi transmis în direct de canalul de youtube al Federației Române de Baschet.

Seria dintre BC CSU Sibiu și CSO Voluntari a început mai târziu decît restul sferturilor datorită participării echipei ilfovene în cupele europene. Meciul trei va avea loc joi seara în Sala Transilvania din Sibiu cu începere de la ora 19.45.