17.3 C
vineri, 05 iulie, 2024

Final de campionat pentru BC CSU Sibiu

Echipa de baschet BC CSU Sibiu a încheiat pe locul opt sezonul ligii naționale de baschet, după ce a pierdut duminică seara partida disputată în deplasare cu Dinamo, scor 91-75.

Sibienii au întrat foarte greu în joc și s-au văzut conduși cu 12-0. Primul coș reușit de oaspeți nu a fost decât un foc de paie, dinamoviștii reușind să se distanțeze după primul sfert la 22 de puncte, 33-11. Cu meciul aproape câștigat, bucureștenii s-au mulțumit să conserve rezultatul, iar la pauză mare scorul a fost 52-34.

Doar în sfertul trei sibienii au fost mai prezenți și au redus din diferență, dar la final Dinamo s-a impus cu 91-75. Cu scorul general de 2-0, Dinamo a ocupat locul șapte în clasamentul final, iar Sibiul locul opt.